Hakkımda

Yrd. Doç. Dr. Ateş Şendil

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum.. Mezun olduktan sonra Kars’da zorunlu hizmetimi tamamladım. 2000 yılında Ankara Tabip Odasının Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Kürsüsünde açmış olduğu Spor Hekimliği Kursu’nu bitirdikten sonra 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünden Sporcu Sağlığı Uzmanı olarak mezun oldum. 2008 yılında aynı enstitünün Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalında Egzersiz Fizyolojisi Doktoramı bitirdim. 2010 yılında ise 5 yıl süren bir eğitim sonucunda Almanya’nın en büyük Osteopati okullarından olan ‘Institutfürangewandte Osteopathie’ den Osteopat olarak mezun oldum. 2006-2013 yılları arasında bu okulda Diferansiyel Dersleri’ni verdim. Şu anda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi GETAT Ünitesinde doktorlara Osteopati eğitimi veren 4 hekimden birisiyim.

  • 2007 yılında Amerika da Caring Medikal and Rehabilitation Service de Doktor Ross HAUSERR ve ekibi ile 3 ay süre Proloterapi üzerine çalıştım. 2004 yılında Spor Yaralanmalarında Kuru İğneleme Kursu’nu Ankara Üniversitesi Spor Hekimliği Anabilim Dalında Prof. Dr. Emin ERGEN hocamdan aldım. 2011 yılında Spor Yaralanmalarında PRP uygulaması üzerine 10 gün süre ile Real Madrid Futbol Takımı Medikal Ekibiyle beraber çalıştım.

  • 2004-2006 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda 3 dönem boyunca ‘Spor Yaralanmaları, Anatomi, Sportif Rehabilitasyon’ derslerinde, 2016-2017 öğrenim yılında ise Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Yüksekokulu nda ‘Fizyoterapide Radyolojik Değerlerdirme’ dersinde konuk Öğretim Görevlisi olarak görev aldım.

  • 2018 yılında Kıbrıs Toplum ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Doktor Öğretim Üyesi oldum.

  • 2002 yılında Serbest Güreş A Mili Takımı ile başlayan Takım doktorluğu serüvenim, U-15, U-16, U-17, U-18 Genç Milli Futbol Takım Doktorluğu, Ankaragücü, Malatyaspor, Ankaraspor, Ankarademirspor, Bugsaşspor, Şekerspor, Türk Telekom PTT gibi pek çok futbol takımında ve Ziraat Bankası Voleybol A takımında devam etti.

  • 2014 yılından bu yana özel muayenehanemde çalışmaktayım. Türkiye Yelken Federasyonu ve Türkiye Atletizm Federasyonu, Türüke Kay Kay Federasyonu ve Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Sağlık Kurulu üyesiyim.

Sertifikalar

  • 03.2017 T.C. Sağlık Bakanlığı OSTEOPATİ sertifika denklik belgesi

  • 01.11.2017 T.C. Sağlık Bakanlığı PROLOTERAPİ uygulama sertifikası

  • 20.12.2017 T.C. Sağlık Bakanlığı OZON uygulama sertifikasını alarak Spor Yaralanmalarında kullanmaya başladım.


  Tedaviler

  Uygulama Alanları

  Yararlı Bilgiler

  Eğitimler


       İletişim