Takım

Ateş Şendil Muayenehanesi - TakımYrd. Doç. Dr. Tuğçe Kalaycıoğlu

  Spor Fizyoterapisti

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde lisansını 2009’te tamamlayan Dr. Fzt. Tuğçe Kalaycıoğlu, 2012 yılında yüksek lisansını yine Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamış ve 2017 yılında Spor fizyoterapistliği alanında doktorasını almıştır. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale ve modern dansçılarla 6 ay çalıştıktan sonra tezini dansçılarda tamamlayan fizyoterapistimiz, 2012-2013 yılları arasında Hentbol Süper Lig Kadın-Erkek A Takımında çalışmıştır. 2013 yılında Akdeniz Oyunlarında A Milli Erkek Hentbol Fizyoterapisti olarak görev almıştır. 2014-2015 yıllarında Doğu Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmıştır. 2016 yılında 4 ay boyunca İngiltere’de Royal Bale dansçılarıyla çalışarak ve ayak bileği programı alanında projeler yapmıştır. İngiltere ve Singapur’da çeşitli workshop ve sözel sunumlar yapıp, kendini geliştirmek için dansçı ve sporcu alanında kongrelere katılmıştır. Asıl doktora uzmanlığı ayak bileği olup, alt ve üst ekstremite yaralanmaları ve core stabilizasyon alanında uzmanlığı mevcuttur. Kariyerine spor hekimi Dr. Ateş Şendil ile birlikte klinisyen olarak sporcu ve dansçı sağlığı alanında devam etmektedir.Fzt. Atilla Özyaşar


Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinden 2007 yılında mezun olmuştur. Askerlik görevini GATA'ya bağlı TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezinde Sağlık Teğmen rütbesiyle tamamlamıştır. Erişkin Ortopedi ve Engelli Çocuklar dallarında da çalışan Atilla Özyaşar, 2015 yılında Spor Hekimi Dr. Ateş Şendil'in ekibine katılmıştır. Bir süre Gümüşlükspor Futbol Takımının Fizyoterapistliğini de yapan Atilla Özyaşar, halen Ormanspor Erkek Basketbol Takımının Fizyoterapistidir ve Spor Hekimi Dr. Ateş Şendil ile birlikte klinisyen olarak çalışmalarına devam etmektedir.Uzm. Fzt. Hilal Güngör


Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü’nde lisansını 2017’de tamamlayan Hilal Güngör 2019’da Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nde yüksek lisans programını tamamladı. 2017 yılında Mulligan Konsept eğitimini başarıyla tamamladı. 2017-2018 yılında Orman Spor Kadın Basketbol A takımında çalıştıktan sonra tezini basketbolcularda tamamlayan fizyoterapistimiz, 2019 yılında PTT Kadın Voleybol A takımında çalışmaya başladı. Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nde doktora programına devam eden fizyoterapistimiz kardiyovasküler hastalıklar, nefes egzersizleri, kronik hastalık yönetimi, fiziksel aktivite danışmanlığı üzerine yoğunlaşmaktadır.


Fzt. Denizcan Şahin


Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2017 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2018 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Spor Fizyoterapistliği alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2018-2019 yılları arasında Gümüşlük Spor futbol kulübünde fizyoterapist olarak görev almıştır. 2019 yılı Mayıs ayından itibaren faal olarak TED Ankara Koleji Basketbol takımında halen görev almaktadır. 2017 Aralık ayından itibaren Dr. Ateş Şendil ile birlikte klinisyen olarak sporcu sağlığı alanında fizyoterapist olarak çalışmaya devam etmektedir.


Fzt. Ceyda Tavmaşat


Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde 2017 yılında lisansını tamamlamıştır. Reformer pilates antrenörlüğü , temporamandibular (çene eklemi) disfonksiyonları ve birkaç manuel terapi alanında eğitimleri mevcuttur. Mesleki anlamda kendini geliştirmek için ortopedik ve sporcu alanında seminer ve kongrelere katılmıştır. Kariyerine 2017 yılından itibaren Dr. Ateş ŞENDİL ile birlikte klinisyen olarak ortopedik rehabilitasyon alanında çalışmalarına devam etmektedir.


Fzt. Ebru Özdemir


Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden 2017 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Fizyoterapistliği alanında yüksek lisans programına devam etmektedir. 2017 eylül ayından itibaren Dr. Ateş Şendil Muayenehanesi’nde sporcu sağlığı alanında fizyoterapist olarak çalışmaya devam etmektedir. Mulligan Konsept Manuel Terapi, Dinamik Tape Bantlama, Lenfödemde Tanı, Tedavi ve Kompleks Bölgesel Manuel Lenf Drenajı, FootBalance Tabanlık Yapım Programı alanlarında eğitimi bulunmaktadır.


Uzm. Fzt. Sualp Gündüz


İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde lisansını 2015’te tamamlayan Sualp Gündüz, 2019’da yine İstanbul Medipol Üniversitesi’nde yüksek lisans programını tamamlayıp uzmanlığını almıştır. 2015 yılında İstanbul’da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde iş hayatına başlayan fizyoterapistimiz, 3 yıl boyunca aynı kurumda cerebral palsy ve çeşitli sendromlara sahip özel çocuklarla birlikte çalışmıştır. Ayrıca 2018-2019 döneminde Hacettepe Üniversitesi Spor Fizyoterapistliği yüksek lisans programından dersler almaya baslamistir. Sporcu sağlığı alanında çalışmalarını sürdüren fizyoterapistimiz uluslararası bir kongrede (ECSS) poster sunumu yapmıştır. 2019 yılında Mulligan Konsept Alt Kadran eğitimini başarıyla tamamlamıştır. İş hayatına Dr. Ateş Şendil ile birlikte ve TED Ankara Koleji Voleybol A Takımı’nda fizyoterapist olarak devam etmektedir.


Fzt. Sefa Ceylan


İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Lisansını 2017 yılında tamamlamıştır. Mulligan Manuel Therapy Consept Eğitimi ve Osteopatik Artikülasyon ve Manipülasyon eğitimlerini almıştır. Kendini Geliştirmek İçin Sporcu Sağlığı Seminer ve Kongrelerine Katılmaktadır. Kariyerine Dr. Ateş ŞENDİL ile Birlikte Klinisyen Olarak Sporcu Sağlığı, Genel Rehabilitasyon Alanında Fizyoterapist Olarak Çalışmalarına Devam Etmektedir.